Jak projektować i aranżować wnętrza z myślą o ich wynajmie?

Projekt mieszkania szykowanego na wynajem powinien charakteryzować się prawidłowym układem funkcjonalnym, doborem odpowiednio trwałych materiałów wykończeniowych oraz estetyką wysoko neutralną.

Źródło: Pinterest

Dobrze, jeżeli w mieszkaniu znajdziemy miejsce na odwieszenie wierzchniej garderoby oraz będzie znajdowało się przynajmniej jedno duże lustro. Nie powinno zabraknąć  miejsca dla stołu z wygodnymi krzesłami, części wypoczynkowej oraz prawidłowo wyposażonej kuchni. W sypialni powinna znaleźć się duża szafa do przechowywania ubrań oraz stoliki nocne. Łazienkę należy wyposażyć w większą umywalkę, półki lub szafki na przybory kosmetyczne. Kaloryfer warto wybrać duży, o nieskomplikowanym kształcie tak, żeby mógł pełnić funkcję również wieszaka dla ręczników. Przemyślany układ funkcjonalny pomoże poprawnie zaplanować oświetlenie funkcyjne w każdym pomieszczeniu, np. oświetlenie bezpośrednio nad stołem w części jadalnianej.

Ważną kwestią w projektowaniu mieszkań na wynajem jest także dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Eksperci, projektanci zalecają i namawiają do inwestowania w trwałe, solidne, wysokiej jakości materiały. Taka inwestycja, nie tylko będzie bardziej atrakcyjna i konkurencyjna na tle innych, ale przez wiele lat nie będzie wymagała remontu. Materiały powinny cechować się wysoką trwałością, powinny być odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Podłogi powinny być wykonane w miarę możliwości z terakoty, paneli bądź parkietu przemysłowego. Dobrze sprawdzą się obicia skórzane i syntetyczne, odporne na zalania i łatwe w czyszczeniu, na których będą mniej widoczne zabrudzenia.

Ostatnim wątkiem, o którym opowiem jest estetyka wysoko neutralna, którą warto zastosować aranżując mieszkania na wynajem. Trafienie w gust potencjalnego Klienta jest  mało prawdopodobne, dlatego nie warto ryzykować popisując się wyszukanym designem licząc że się spodoba… Uważam, że lepiej jest przygotować estetyczną bazę, którą każdy Klient będzie mógł według własnych upodobań i preferencji zmienić wprowadzając np. własne dekoracje (figurki, obrazy, poduszki itp.).

Źródło: Pinterest

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest postawienie na ponadczasową biel optycznie powiększającą pomieszczenie, która bardzo dobrze współgra z minimalizmem. Minimalizm jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, miedzy innymi dlatego, ponieważ łatwo utrzymać  czystość mieszkania, ogranicza liczbę koniecznych napraw oraz bez trudu da się spersonalizować wynajmującemu.

Źródło: Pinterest

Jeżeli jednak zdecydujemy się na kolor, warto zapoznać się z tzw. kołem barw. Jest to wskazane, jeżeli chce się połączyć kolory w sposób miły dla oka. Psychologowie udowodnili, że kolory mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i zachowanie, dlatego ważny jest ich dobór. Postrzeganie barw jest jednak subiektywne i zależy od wielu czynników. Dlatego dobry fachowiec powinien uwzględniać parametry takie jak rozmiar, proporcje, przeznaczenie pomieszczenia oraz ilość i rodzaj padającego w nim światła.

Dodaj komentarz

Close Menu