Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz? Ile kosztuje projekt wnętrza?

Często Klienci zadają mi pytanie co zyskają dzięki projektowi? Przecież za cenę projektu można kupić np. meble do kuchni lub wyposażyć cały pokój dla dziecka…
Odpowiadam: Jeżeli nie masz wyobraźni przestrzennej oraz brakuje Ci naturalnego zmysłu estetyki, a bardzo zależy Ci na tym, żeby Twój dom był piękny i funkcjonalny to jak najbardziej warto zainwestować w projekt. Na etapie projektu możesz przepracować kilka pomysłów, możesz przekonać się jaki byłby efekt końcowy, wybierając konkretne rozwiązania bez inwestowania w to pieniędzy. Decyzje o ich wydawaniu podejmiesz świadomie i z przekonaniem, że wydatkujesz je dobrze i wiesz jaki będzie tego efekt końcowy. Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić np. lampę, kanapę a potem ją zwracałeś bo nie pasowała? Była za mała? Za duża? Albo nie zwróciłeś, tylko pogodziłeś się z faktem, że jest i… byłeś niezadowolony i rozgoryczony? A może jeździłeś od sklepu do sklepu i byłeś przytłoczony ilością dostępnych produktów? Wszystko było takie piękne i nie potrafiłeś niczego wybrać? Straciłeś mnóstwo czasu, a kiedy wybrana rzecz trafiła już do domu to… coś nie pasowało?

Decydując się na projekt tego typu sytuacje się nie wydarzą. Powodów, dla których warto zatrudnić projektanta jest bardzo dużo…, ale najważniejsze z nich to oszczędność czasu, nerwów, nietrafionych zakupów a w rezultacie również pieniędzy.

Cena za projekt zależy od zakresu czynności projektowych oraz od tego jakiego wykonawcę wybierzesz. W zależności od tego, czy to będzie architekt wnętrz, projektant wnętrz, czy może student ASP, cena może wynosić od ok. 20zł/mkw do 350zł/mkw.

Dlatego warto zastanowić się czego tak na prawdę potrzebujesz…

…Czy konieczny jest projekt wykonawczy, profesjonalne rysunki techniczne ze szczegółowym rozrysowaniem każdego elementu instalacji? Dopracowany kosztorys wszystkich prac z uwzględnieniem materiałów wykończeniowych? Taką dokumentacje przygotuje dla Ciebie architekt wnętrz.

… Może masz gotowy pomysł, ale nie do końca potrafisz go sobie wyobrazić? – wtedy warto poszukać studenta, który zrobi dla Ciebie wizualizacje Twojego pomysłu. Dzięki temu utwierdzisz się w przekonaniu, że zmierzasz w dobrym kierunku, albo np. dowiesz się co trzeba zmienić, żeby efekt końcowy był zadowalający.

…A może nie wiesz dokładnie czego chcesz, ale zależy Ci na tym, żeby było pięknie i funkcjonalnie? Wtedy pomoże projektant, który poprowadzi sprawnie cały proces powstawania projektu, od koncepcji, poprzez układ funkcjonalny, aż do wizualizacji końcowej z zestawem niezbędnych rysunków pomocniczych i listą zakupów

Dobry projektant wnętrz to połączenie doświadczenia, wiedzy, umiejętności i gustu.
Jednak zanim zaprosisz kogoś do współpracy przy swoim wnętrzu, koniecznie przeanalizuj własne oczekiwania. Sprawdź czy projektant, którego chcesz zatrudnić projektuje wnętrza, które Ci się podobają. Projektanci mogę mieć różne specjalności lub ulubione style np. skandynawski czy glamour. Ważne, żeby trafić na pokrewną dusze, wtedy razem stworzycie wnętrze Twoich marzeń.

Dodaj komentarz

Close Menu